Jūs esate čia: Pradžia // Rašymas // Kaip rašyti rašinį?

Kaip rašyti rašinį?

05 10 2011 | 1 komentaras


kaip-rasyti-rasini

Kaip rašyti rašinį?

Šiame straipsnyje jūs busite supažindinti su rašinio rašymu, kad nebekiltų klausimas – kaip rašyti rašinį? Rašyti rašinį tiems, kurie pasirinko tiksliuosius mokslus(nes jie geriau sekasi nei humanitariniai) „tiksliukams“ tikrai nelengva užduotis. Tačiau net jeigu ir esate humanitaras, jums sekasi rašyti rašinius, perbėkite bent svarbiausias šio straipsnio vietas. Nepasigailėsite.

Visų pirmiausia, prieš pat pradedant rašyti rašinį, jums reikia nuspręsti jo temą. Taip pat verta paminėti, jog labai svarbu būti literatūriškai „išprususiu“. Tai reiškia, jog turite būti perskaitęs visas privalomos literatūros skyrelio knygas. Kad ir kiek stebintų, tačiau nė vienas rašinys neapsieina be moralizavimų ir palyginimų, pavyzdžiui iš Kairienės gyvenimo. Būtent tema vienija visą informaciją į vientisą grandinę.

Kaip rašyti rašinį?

  • Rašinio struktūrą jau daugmaž žinoma visiems. Įžanga(pradžia, dėstymas(branduolys), pabaiga(apibendrinimas). Kai jau turite temą, dar neskubėkite rašyti rašinio.
  • Pirmiausia susidarykite trumputį planą. Nebijokite suskaidyti įžangos, dėstymo bei pabaigos į atskiras dalis. Kuo jums viskas bus aiškiau, tuo geriau.
  • Nepagailėkite skirti laiko gramatikai. Tai tikrai nėra neišmokstamas dalykas. Apmaudu kai meniškos sielos žmonės gauna žemus įvertinimus dėl gramatinių klaidų.
  • Niekada nerašykite rašinio „vienu prisėdimu“. Visada apgalvokite tai, ką rašysite, pasverkite visus „už“ ir „prieš“.
  • Ir dėl dievo meilės, pasirašykite rašinį pirmiausia į juodraštį. Patikėkit, šis patarimas jus gali ir išgelbėti.

Norintiems rašyti rašinį – rašinio struktūra

Įžangoje užsiminkite apie autorių, jo gyvenimą. Jeigu aprašote kokį nors kūrinį (o taip ir būna dažniausiai), nurodykite jo rūšį. Galite nurodyti ir autoriaus kūrybos bruožus, tačiau per daug neišsiplėskite. Pasilikite „kvapo“ dėstymui.

Dėstymas pati svarbiausia rašinio, ar bet kokios kitos formos teksto dalis. Būtent dėstyme sprendžiamas probleminis klausimas, pateikiami teiginiai, argumentai, bei įvairių pusių nuomonės. Jūsų pagrindinė užduotis dėstymo pastraipoje yra sudominti skaitytoją, kad jis norėtų skaityti toliau. Jums bus labai sunku rašyti rašinį, jeigu nežinosite to. Tiesa, skaitytojų sudominimas turiniu gali būti vadinamas užuomazga. Tačiau nepamirškite, jog  visi veiksmai gyvenime turi ir atoveiksmius. Taip ir rašinio rašyme. Užuomazga turi atomazgą.

Pabaiga svarbesnė nei įžanga, tačiau nenusileidžia ir dėstymo pastraipai. Visi nori sužinoti, kokia bus kūrinio pabaiga. Juk kai kurie žmonės kitaip net knygų ir neskaito – pradeda jas skaityti nuo pabaigos. Patarimas, kurio dėka visada paliksite skaitytojams gerą įspūdį būtų paprastas, jūsų rašinio pabaiga turi būti netikėta. Ir pabaigai, rašyti rašinį tikrai nėra sunku. Pirmiausias dalykas, kurį turėtumėte padaryti, prieš pradedant jį rašyti – nusiteikti pozityviai, jog jums pavyks tai padaryti.Žymės: , , , ,

1 atsakmas to " Kaip rašyti rašinį? "

  1. anonimas says:

    mm.lb idomu bet bbandziau rasyt rasini bet neina,niekam nesigauna…….turiu daug minciu,bet kai jas isleju ant lapo ju staiga pritruksta ir tai uzknisa…..eh atsobodo rasyti..!!!!!!!!!!!!!

Rašyti komentarą

Draugai: Skelbimai Anglijoje
Autorinės teisės © 2010 Atsakymų Centras. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką AtsakymuCentras.lt sutikimą. Tinklalapio informacija apsaugota antiplagijavimo sistema COPYSCAPE