Jūs esate čia: Pradžia // Rašymas // Kaip rašyti prašymą?

Kaip rašyti prašymą?

05 10 2011 | Komentuoti


kaip-rasyti-prasyma

Kaip rašyti prašymą?

Visiems kyla problemų ar tai kažkokių sunkumų. Dažnai reikia paslaugos iš kokios nors įstaigos. Kadangi rimtos įstaigos yra apkrautos, joms savo prašymus reikia pateikti raštišku būdu. Kitais žodžiais – rašyti prašymą. Žmonėms visada kilo, ir kils sunkumų rašant prašymus, todėl, kad mokyklose galima išmokti parašyti nebent labai skurdų prašymą, kuris skirtas pavyzdžiui, mokyklos direktoriui. O kaip rašyti prašymą, dėl priėmimo į darbą? Šis straipsnis suteiks jums informacijos, kaip rašyti prašymą, ir pateiks pavyzdžių bei nuorodų į svetaines, kuriose taip pat rasite nemažai pavyzdžių.

Ką vertėtų žinoti, norint rašyti prašymą?

Pirmiausia, reikėtų žinoti, jog prašymus galima rašyti kaip atskiram asmeniui, arba kolektyvui. Dažniausiai prašymai pateikiami darbdaviams, arba aukštas pareigas užimantiems vadovams. Jeigu turite tokį draugą, arba giminaitį, jis tikrai nusimanys šioje srityje ir jums galės pagelbėti, kai prisireiks rašyti prašymą.

Taip pat vertėtų žinoti, jog prašymai savo ruožtu skirstomi į

 • Administracijai, aptarnaujantiems bei ūkio darbuotojams
 • Mokslo pedagoginiam personalui
 • Bendrus
 • Prašymams išduoti

Kaip rašyti prašymą?

Žemiau bus pateiktas prašymo rašymo šablonas(nesivarginkite ir nebandykite palei jį rašyti prašymo, jis skirtas supažindinti jus su prašymo rašymu, pavyzdys, kaip rašyti prašymą bus kiek vėliau):

 1. Viršuje centre užrašote savo vardą bei pavardę, asmens kodą.
 2. Viena eilute žemiau (taip pat centre) nurodote savo gyvenamąją vietą, telefono numerį.
 3. Praleidę 4-5 eilutes kairėje pusėje turite užrašyti adresato duomenis. (Vardą, pavardę, užimamas pareigas, naudokite Naudininko linksnį, pavyzdžiui – Jonui Jonaičiui)
 4. Praleidę dar porą eilučių centre užrašote žodį PRAŠYMAS, o po juo nurodote prašymo įteikimo datą.
 5. Tada praleidus keletą eilučių, nuo kairės pradedate rašyti savo prašymą (pavyzdžiui, Prašyčiau priimti mano sūnų į tokią ir tokią mokyklą ir t.t.).
 6. Jeigu prie prašymo yra pridėti tam tikri priedai, toliau po prašymo teksto, iš naujos eilutės nuo kairės turi būti  nurodyti prašymo priedai.
 7. Prašymas užbaigiamas pačioje apačioje centre užrašant savo vardą, pavardę, ir padedant savo parašą.

Pavyzdžių, kaip rašyti prašymą galite rasti:Žymės: , , , ,

Rašyti komentarą

Draugai: Skelbimai Anglijoje
Autorinės teisės © 2010 Atsakymų Centras. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką AtsakymuCentras.lt sutikimą. Tinklalapio informacija apsaugota antiplagijavimo sistema COPYSCAPE