Jūs esate čia: Pradžia // Rašymas // Kaip rašyti esė?

Kaip rašyti esė?

05 10 2011 | Komentuoti


kaip-rasyti-ese

Kaip rašyti esė?

Daugeliui žmonių kyla klausimas – kaip rašyti esė? Atrodo turime ir internetą, ir šiaip, gyvename XXI amžiuje, tačiau, internete informacijos apie tai, kaip rašyti esė, praktiškai nėra.

Visų pirmiausia, prieš kažką darant, reikia žinoti, ką darote. Juk nepradėsite rašyti visko bet kaip. Daugelis gal jau bandėte. Būtent dėl to atėjote į internetą semtis patirties. Taigi, kas yra esė? Tai nėra rašinys ar koks straipsnis. Esė primena interpretaciją arba samprotavimo rašinį, todėl, kad joje yra pateikiama autoriaus subjektyvi nuomonė. Tačiau pagrindinis esė skirtumas yra tas, jog šio tipo teksto apimtis yra gerokai mažesnė nei interpretacijos ar rašinio. Kai tenka rašyti esė, dažniausiai reikalaujama apimtis yra 300-500 žodžių.

Tai kaip rašyti esė?

Pirmiausia, turėtumėte žinoti esė struktūrą. Įžanga, dėstymas, pabaiga. Kaip ir nieko naujo.

Įžanga. Joje turite suintriguoti skaitytojus, ir išsikelti probleminį klausimą. Jeigu nesudominsite skaitytojo, rizikuojate palikti prastą pirmąjį įvaizdį, ir visas jūsų darbas nueis šuniui ant uodegos.

Dėstymas. Šitoje vietoje sužinosite daugiau, nei iki šiol žinojote. Svarbiausias dalykas yra dėstymo pastraipų išdėstymas. Dėstymo pastraipos išdėstomos šitaip:

  1. Stipri, bet nestipriausia
  2. Silpniausia
  3. Stipriausia

Norėdami pradėti naują pastraipą, kuri išreikš atskirą mintį, pradėkite nuo tezės(teiginio) formavimo. Pateikus teiginį, reikia jį ir įrodyti(argumentavimas). Taip pat turite pateikti pavyzdžių, kurie padeda apibendrinti tai, ką parašėte. Niekas nepadeda geriau įsiminti kažkokio sakinio ar teiginio kaip geras, praktiškas, gyvenimiškas pavyzdys. Pastraipas baigiame išvadomis(daliniais apibendrinimais). Neišsiplėskite per daug – pilnas apibendrinimas bus pabaigoje.

Pabaiga. Joje apibendrinkite savo viso teksto pagrindinę mintį. Remkitės savo, ar kultūrine patirtimi.

Pora patarimų, apie tai, kaip rašyti esė

  • Niekada nebaikite pastraipos pavyzdžiu, arba citata.
  • Nebijokite rašyti visko labai aiškiai. Dar niekam pažymys nebuvo numažintas už tai, kad tekstas buvo per aiškus.
  • Trumpos dėstymo pastraipos pabaigoje visada užsiminkite apie tai, kas bus rašome sekančioje pastraipoje. Ši užuomina dar vadinama sakiniu tiltu. Tai kaip tiltas tarp dviejų atskirų dėstymo pastraipų. Jo pagalba išvengsite vadinamų minties šuolių.

Taigi, jums nebeturėtų kilti problemų dėl to, kaip rašyti esė.Žymės: , , , ,

Rašyti komentarą

Draugai: Skelbimai Anglijoje
Autorinės teisės © 2010 Atsakymų Centras. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką AtsakymuCentras.lt sutikimą. Tinklalapio informacija apsaugota antiplagijavimo sistema COPYSCAPE