Jūs esate čia: Pradžia // Internetas // Kaip išmokti groti gitara?

Kaip išmokti groti gitara?

05 17 2011 | 1 komentaras


kaip-ismokti-groti-gitara

Kaip išmokti groti gitara?

Gitara šiais laikais ko gero pats populiariausias muzikos instrumentas. Daugelis žmonių savęs klausia – Kaip išmokti groti gitara?

Visų pirmiausia, turite išsirinkti gitarą. Pagrindinės dvi jų rūšys:

 • Akustinė
 • Elektrinė

Koks skirtumas tarp akustinės ir elektrinės gitaros?

Akustinės gitaros dažniausia turi geležines stygas. Jų garsas yra „švaresnis“, tačiau pradedantiesiems kad išmokti groti gitara tai yra gan sunku groti su akustine gitara, todėl kad su geležinėmis stygomis dažniausia susipjaustomi pirštai. Arba jaučiamas skausmas begrojant. Būtent dėl šios priežasties daugelis žmonių meta gitaras nepraėjus nei savaitei nuo grojimo pradžios.

Elektrinės gitaros turi kapronines(arba kitaip, nailonines) stygas. Jos pagrinde pagamintos iš plastiko pluošto. Pradedantiesiems – pats tas. Nes jos labai lengvai užsispaudžia, neskauda pirštų, susipjaustyti praktiškai neįmanoma. Tačiau nepatartina iš pat pradžių imti groti su elektrine gitara. Toks variantas, jog paimtumėte akustinę gitarą ir susidėtumėte kapronines stygas – pats geriausias.

Nepirkite brangios gitaros. Jūs dar tik pradedantysis. Pradžiai tiks bet koks medžio gabalas kad ir už 50lt iš turgaus, svarbu, kad būtų visos 6 stygos.

Tai kaip išmokti groti gitara?

Visų pirmiausia, norėdami išmokti groti gitara turėsite privalomai išmokti ir šiuos dalykus:

 • Suderinti gitarą (gali tekti pirkti derintuvą iki 100lt, arba derinti su kompiuteriu mikrofono pagalba)
 • Turėsite nusipirkti mediatorių(angl. pick), kuo minkštesnį. Tai yra tas kitų dar vadinamas „trikampėlis“, naudojamas groti gitara.
 • Išmokti akordus. (Pagrindiniai yra Em, F, C, G – žinant šiuos keturis, galima pagroti kone keletą tūkstančių populiariausių šio meto dainų).
 • Išmokti skaityti tab’us.

Patarimai, kaip pradėti mokytis groti gitara

 • Susiraskite draugą, kuris bent metus laiko tuo rimtai užsiima, ir galėtų jus pradėti mokyti pagrindų.
 • Kantrybės.
 • Mokykitės anglų kalbą. „Youtube“ yra pilnas įvairiausių pamokų anglų kalba. Praktiškai viską galite ten rasti, tik reikia nepatingėti.
 • Neskubėkite groti – svarbiausias dalykas yra viską atlikti teisingai. Ir niekada nesustoti vidury dainos. Net jeigu jūs paimate ne tą akordą, arba susimaunate, svarbiausia – tęsti grojimą.
 • Filmuokite/įrašinėkite savo grojimą. Platinkite kad ir tam pačiam „Youtube“. Taip tobulėsite. Ir nebijokite kritikos, t.y. išmokite atsirinkti protingą kritiką nuo eilinių priekabių.

Žemiau pateikiamas video anglų kalba, kuris turėtų paaiškinti bent pagrindus, kaip išmokti groti gitara.Žymės: , , , ,

1 atsakmas to " Kaip išmokti groti gitara? "

 1. Dėkoju už patarimus, man jie tikrai pravers besimokant gitara.

Rašyti komentarą

Draugai: Skelbimai Anglijoje
Autorinės teisės © 2010 Atsakymų Centras. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką AtsakymuCentras.lt sutikimą. Tinklalapio informacija apsaugota antiplagijavimo sistema COPYSCAPE