Jūs esate čia: Pradžia // Sveikata // Kaip alkoholis veikia smegenis ?

Kaip alkoholis veikia smegenis ?

05 15 2011 | Komentuoti


kaip-alkoholis-veikia-smegenis

Kaip alkoholis veikia smegenis?


Alkoholis – geras draugas.. ?

Šių dienų pasaulyje, kupiname pagundų ir svaiginamųjų priemonių, alkoholis – vienas pagrindinių jų, dažnai įtraukiančių žmones į priklausomybę, kuri suteikia galimybių žmogui pamiršti, kaip alkoholis veikia smegenis ir kenkia organizmui. Ypatingai jaunoji karta vis anksčiau pradeda svaigintis stipriaisiais gėrimais net nesusimąstydami, kaip alkoholis veikia jų smegenis ir kodėl tai yra blogai. Didžioji dauguma vakarėlių būtų nesuprantami, jei juose nebūtų alkoholinių gėrimų. Juk išgėrę žmonės greičiau atsipalaiduoja, daugiau šneka, užmiršta problemas, pralinksmėja, netgi tampa aistringesni, ieško nuotykių ir kt. Neblogai ? Tačiau kas tai – nauja mada, žmonių mąstysena ar nebesugebėjimas atsipalaiduoti kitokiu būdu ? Greičiausiai, viskas viename, tačiau pagrindinis aspektas – žinių trūkumas (arba nenorėjimas jų pripažinti) nesuvokiant, kaip alkoholis veikia žmonių smegenis.

Alkoholio paveika smegenims

  • Alkoholis – svaiginamoji medžiaga, kas reiškia neigiamą poveikį žmogaus nervams. Kuo daugiau žmogus išgeria – tuo labiau veikiami jo nervai.
  • Ar žinojote, jog alkoholio daugiausia susikaupia smegenyse, o ne kituose organuose ? Taip yra todėl, jog alkoholis gerai tirpsta riebaluose (o jų, kaip žinia, daug smegenyse, jų audiniuose). Taigi, stiprusis gėrimas „nusėda“ į vieną svarbiausių žmogaus organizmo dalių, taip neigiamai, ir kuo daugiau – tuo labiau, alkoholiui veikiant smegenis.
  • Alkoholis, veikdamas smegenis, kartu veikia ir žmogaus mąstymą, jo kokybę. Išgeriantis vis dažniau pamiršta svarbius dalykus, padaro daugiau klaidų, maišo žodžius, šneka nelogiškomis mintimis. Alkoholiui veikiant smegenis veikiama žmogaus psichika, kuri įtakoja nuotaikas, jausmus, stabilumą ir kt.
  • Alkoholiui veikiant smegenų žievę, žmogus nebekontroliuoja savęs, savo veiksmų, elgesio. Taip pat, veikiama smegenų žievė – pirmas žingsnis link priklausomybės nuo alkoholio (skatina priklausomumą nuo svaigiųjų gėrimų).
  • Alkoholis stabdo deguonies patekimą į smegenis. Užanka daug kapiliarų, dėl to prasideda  galvos skausmai, pykinimas, prasta savijauta.
  • Alkoholis, veikdamas smegenis, gali sukelti epilepsiją, infarktą, pažeisti kepenis, sutrikdyti virškinimą, silpnina imunitetą. Taigi, smegenys yra svarbiausias funkcionierius, kuris įtakoja ir kitų organų veikimą, tad alkoholis, kenkdamas smegenims, kenkia ir visam žmogaus organizmui.

http://www.youtube.com/watch?v=zXjANz9r5F0&feature=related

Taigi, kaip matome,  alkoholis veikia smegenis itin neigiamai, tad kuo daugiau žmogus vartoja svaigiųjų gėrimų – tuo labiau kenkia pats sau bei savo organizmui.

Ką gi, gal išmokime atsipalaiduoti be šio nuodo – alkoholio ?Žymės: , , , ,

Rašyti komentarą

Draugai: Skelbimai Anglijoje
Autorinės teisės © 2010 Atsakymų Centras. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką AtsakymuCentras.lt sutikimą. Tinklalapio informacija apsaugota antiplagijavimo sistema COPYSCAPE