Jūs esate čia: Pradžia // Sveikata // Kaip alkoholis kenkia sveikatai ?

Kaip alkoholis kenkia sveikatai ?

05 18 2011 | Komentuoti


Kaip-alkoholis-kenkia-sveikatai

Kaip alkoholis kenkia sveikatai?

Alkoholio kultas

Vis didėjantis alkoholinių gėrimų pasirinkimas, nei vienas vakarėlis nevykstantis be šios svaiginamosios priemonės, dažnai net nesukelia vartojantiesiems klausimo “o kaip alkoholis kenkia sveikatai?”. Juk šių gėrimų pilnos visos parduotuvės, barai, kavinės, restoranai.. Kaip gi alkoholis gali kenkti mūsų sveikatai? Deja, neretai žmonės panyra į alkoholizmo liūną, pradeda  šiuo gėrimu piknaudžiauti ir galiausiai susigadina sveikatą. Žinoma, nei vienas jų nepripažintų, kad alkoholis kenkia žmogaus sveikatai, tačiau kaskart apsvaigdamas nuo alkoholio, žmogus įneša nuodo lašą į savo organizmą, kuris, dažnai ir daug geriant, kaupiasi ir didėja.

Žinoma, saikingas ir retas alkoholio vartojimas rimtų ligų ar organizmo sutrikimų sukelti neturėtų, tačiau visuomet turite stebėti save ir savo sveikatos būklę.

Kaip alkoholis kenkia sveikatai ?

  • Visų pirma, alkoholis pažeidžia žmogaus mąstyseną. Dažnai geriančiam žmogui sutrinka atmintis, pakinta kalbėsena, loginis mąstymas.
  • Pažeidžiama psichika. Kinta žmogaus emocinė būsena, jis gali greitai supykti, tapti aršus, netgi pulti muštis ar rėkti. Geriančio žmogaus psichika tampa nesvari ir nenuspėjama.
  • Alkoholio paveika žmogaus sveikatai – itin didelė, nes kenkia beveik visiems organams, kadangi nuodai sklinda visame organizme.
  • Didžiausias kenksmingumas persiduoda kepenims, kai ilgalaikis alkoholio vartojimas gali sukelti kepenų cirozę, kepenų nepakankamumą ar net vėžį. Itin pažeidžios ir smegenis, nuo kurių priklauso jau minėta žmogaus psichinė būsena. Pažeidus šią žmogaus organizmo dalį, gali išsivystyti protinis atsilikimas. Vartojant alkoholį, vystosi širdies ritmo sutrikimai, ilgainiui gali atsirasti ir širdies nepakankamumas.
  • Kadangi alkoholis kenkia visiems organams, dažnai geriantis žmogus turi silpnesnį imunitetą, greičiau suserga. Dažnai jaučia silpnumą, vemia. Pasitaiko pilvo skausmai, problemos su viduriais. Galiausiai, geriančiam žmogui didesnė tikimybė susirgti vėžiu, lėtinėmis ligomis, kadangi yra pumpuojamas nuodas, nuo kurio, laikui bėgant, organizmas tampa priklausomas.

Pastovus alkoholio vartojimas dideliais kiekiais sukelia vien neigiamas organizmo reakcijas, kurios ilgainiui žmogui gali sukelti rimtas ligas ar sveikatos sutrikimus.

Nealinkite savo organizmo šia svaigiąja priemone, geriau dažnai gerkite sultis ir vandenį – Jūsų organizmas šiais gėrimais tik apsidžiaugs ir nebus sveikata kenkiama alkoholio.Žymės: , , , ,

Rašyti komentarą

Draugai: Skelbimai Anglijoje
Autorinės teisės © 2010 Atsakymų Centras. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką AtsakymuCentras.lt sutikimą. Tinklalapio informacija apsaugota antiplagijavimo sistema COPYSCAPE